foto: Václav Kohlík

Kdo jsem

Jsem nezávislý video-producent a zabývám se zakázkovou výrobou krátkých videospotů, znělek a animací.

"Firmám, živnostníkům a osobnostem umožňuji skrze video projevit sama sebe a svoji originalitu. Díky tomu získávají větší sebevědomí, důvěru a snadněji dosahují svých cílů."


Jsem producent, režisér, výtvarník, animátor, střihač a muzikant v jedné osobě. Mám za sebou více než 14 let zkušeností s výrobou videa a pečlivě jsem si osvojil všechny složky, které jsou důležité pro kvalitní výstup. Nepouštím se do odvětví, ve kterých si nejsem jistý a naopak nabízím dovednosti, ve kterých se cítím velmi silný. Pokud v mé práci stojí něco, co není v mých kompetencích, spolupracuji s dalšími profesionály pro vytvoření kvalitního videa.

Zkušenosti

  • Vytvořil jsem více než dvě desítky znělek a grafických řešení pro pořady televize Stream a ČT.
  • Zkušenosti jsem sbíral v několika produkčních společnostech zaměřených na televizní tvorbu, filmové efekty a animované filmy. (UPP, Frame100r, Tobogang)
  • Pracoval jsem pro českou MTV na pozici Self-promo-director-editor, česky řečeno, připravoval jsem a stříhal upoutávky a propagační spoty pro pořady MTV.
  • Natočil jsem více než desítku hraných i animovaných hudebních videoklipů (Traband, Tři sestry atd., Anarchuz, Magma hotel, Scream of the lambs, Civilní obrana, Nullus sum, 12:piet atd.), spolupracoval na několika filmových projektech (např. Alois Nebel, Andromeda strain), publicistickém magazínu Automotostyl.
  • Vyrobil jsem spoty pro značky RWE, Adobe, rodinný pivovar Bernard, Kraft Suchard, Fusion Table, Cheque Dejeuner, Medixa.cz, Comap, Geeks toy, BitcoineMORE.com a další.
  • Absolval jsem měsíční stáž PRIMN - First Multimedia meeting ve Francii - pořádané ARTE TV a francouzským multimediálním průmyslem a univerzitama v Paříži.
  • V roce 2005 - 2007 jsem se jako výtvarník scény podílel na výrobě večerníčku Krysáci.
Studium

Vystudoval jsem Grafický design a multimedia, specializace Animovaná tvorba na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a grafický a obalový design na VOŠ ve Štětí.
Mojí specializací je animovaná grafika, vizuální efekty, střih, postprodukce, kompozice a kompletní produkce videa. Poskytuji i konzultace v oblasti výroby a zpracování videa.
Děkuji za váš čas a pozornost a těším se na spolupráci.

Aleš Výmola